Robotların Savaşı Ringlere Taşındı!

Birinin adı Blacksmith, diğerinin ise Minotaur… Bu iki savaşçı robotun geçtiğimiz günlerde ringde sergiledikleri büyük mücadele, tüm dünya tarafından ilgiyle takip edildi. Öyle ki Youtube’a eklenen bu robotların savaş gösterisi, sadece 6 gün geçmesine rağmen  2 milyon izlenmeyi aşmış durumda.

Teknolojinin yazılım alanındaki katettiği mesafenin, görsellik açısından en güzel örneklerinden birini teşkil eden bu robotların birbirinden farklı özellikleri mevcut. Robot Minotaur’un özelliklerine bakacak olursak en büyük silahının rakibe verdiği elektrik şokları olduğunu söyleyebiliriz. Robot Blacksmith’in en belirgin taktiği ise gövdesinden hareket alan çekiç şeklindeki yapısıyla rakibini parçalamaya çalışması diyebiliriz. Özetle robot Minotaur daha teknik özelliklerle mücadele ederken, robot Blacksmith ise rakibini kaba kuvvet ile alt etmek üzere tasarlanmış.

Blacksmith ile Minotaur’un kıyasıya savaşını izlediniz mi bilmiyorum ama ben izlerken gözlerimi alamadım bu mücadeleden… Eğer ki bu etkileyeci robot savaşı izlemediyseniz ve hangi robotun kazandığını merak ediyorsanız sizi bu video ile baş başa bırakıyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir