Türk Telekom OYUN KULÜP Aboneliği!

tarafından
510
Türk Telekom OYUN KULÜP Aboneliği!

 

Talep yok…

Onay yok…

Sözleşme yok…

Ama 20 lirayı amiyane bir tabirle ayak üstü geçirdiler. Neyden mi bahsediyorum; bu sabah telefonuma gelen aşağıdaki mesaja bi bakın!

 

oyun kulup aboneliği

 

Para kazanmanın zor olduğu ülkemde, güne 20 TL zararla başlamak çok da hoş olmasa gerek. Nitekim benim şalterler(şartelin doğru yazılışı) attı. Bir hışımla Türk Telekom müşteri hizmetlerini aradım ve bir yetkiliye bağlandım. Konuşma metnimiz şu şekilde gerçekleşti;

Ben: Merhabalar, telefonuma 3033’ten “oyun kulüp aboneliği” adı altında bir mesaj geldi. Gerçekten de böyle bir abonelik mi başlatıldı? Benim herhangi bir abonelik talebim de girişimim de olmadı. Olayın aslı astarı nedir?

Yetkili: Kontrol ediyorum efendim. Evet, hattınıza oyun kulüp aboneliği tanımlanmış efendim. İptalini sağlıyorum, onaylıyor musunuz?

(Dipnot: Direkt iptal olayına girdiklerine göre kendileri de durumun farkında fakat böylesine haksız bir gelir getirici faaliyetten rahatsız olmadıkları kesin!)

Ben: Peki benim herhangi bir onayım ya da talebim olmadan nasıl böyle bir abonelik başlatılıyor?

Yetkili: Efendim bu tarz durumlar genellikle reklamlara tıklama gibi durumlar sonucu oluşuyor. O sebeple bu tarz durumlara dikkat etmek gerekir. Ek olarak hattınızdaki oyun, eğlence vb. servislerin kullanımına da dikkat edilmesi gerekiyor.

Ben: Peki iptal işlemine rağmen hattıma oyun kulup aboneliği başlangıcı nedeniyle bir ücret yansıyacak mı?

Yetkili: Kontrol ediyorum efendim… Hattına 14 liralık bir ücret yansıyacak, daha detaylı bilgiyi faturanız oluşturulduğunda görebilirsiniz.

 Sonuç; 15-20 tl fazladan fatura borcu ödeyeceğim. Herhangi bir yere itiraz edecek miyim şu an bilmiyorum ama en azından tüketici hakem heyetine danışacağım. Operatörlerin bu kadar başıboş şekilde hareket etmesi ve bizleri sömürmesi gerçekten de vahim. 100 bin kişiye bu şekilde abonelik başlatılsa ve hepsinin de bu durumu hemen fark edip direk iptal işlemi yaptırdığını varsaysak bile, 100.000×20=2 milyon lira haybeden gelir(bize yapılan fena gider!) birilerine akacak.

Ek olarak Türk Telekom’a da diyeceklerimi içimde kendi kendime söylüyorum!