Kimdir-Nedir?,  Spiker Abi

2019 Enpara Reklamlarında Oynayan Kim?

Blogumda yer alan tv reklamlarına dönük eski yazılarımda da belirttiğim üzere en yoğun reklamları finans alanında görmeye devam ediyoruz. İşte onlardan birisi de Finanbank’ın 2012 yılında kurduğu, Türkiye’nin ilk şubesiz dijital bankası olan enpara.com reklamları… Son 1 aydır yayınlanmaya başlayan ve iki ayrı reklam filminden oluşan enpara.com reklamları, izleyici kitlesinde üzerinde önemli bir etki(olumlu/olumsuz) bırakmışa benziyor. Şahsen bu reklamlar benim zihnime işledi ve internette kısa bir araştırma sonrası birçok kişide aynı fikirde. İticilik bakımından trivago reklamlarına benzeten kişiler olmakla birlikte eğlenceli bulanlar ve alışkanlık yaptığını söyleyenler de mevcut. Ben ise ikinci bölümde yer alıyorum. 2019 Enpara.com reklamlarında en çok merak edilenler ise hem mimikleriyle farklı ve etkili bir oyunculuk sergileyen oyuncunun kim olduğu hem de ikinci reklam filmindeki bipleme sahnesinde ne denildiği… Ben de biraz irdeledim konuyu ve bazı sonuçlar elde ettim. 2019 enpara reklamında oynayan kim, enpara reklamında bipleme sahnesinde ne söyleniyor, bakalım.

2019 Enpara reklamları

2019 Enpara Reklamında Oynayan Kim?

2019 enpara reklam oyuncusu, son dönemde en çok araştırılan reklam oyuncuları arasına girmiş durumda. Peki farklı mimikleriyle ve “alıyoo, almıyoo” repliğiyle dikkatleri üzeri çeken, 2019 enpara reklamında oynayan kim? Recep İvedik 5 filmi desek bir şeyler anımsarsınız belki… Hani filmde kafile başkanını oynayan mavi gözlü ve bonus saçlı bir oyuncu vardı. Çıkartamadınız mı? Hemen açıklayalım o halde… 2019 enpara reklam oyuncusu; Deniz Ceylan.

Enpara reklamında oynayan kim?

 

Deniz Ceylan Kimdir?

2019 enpara reklamında oynayan oyuncu Deniz Ceylan hakkında maalesef detaylı bir bilgi yok. Fakat Marmara Üniversitesi, Sinema-Televizyon bölümünden mezun olduğunu biliyoruz. Recep İvedik 5 filminin yanı sıra Vatanım Sensin, Arka Sıradakiler gibi diziler de oynayan Deniz Ceylan, çok sayıda reklam filminde de rol almıştır. Oyuncunun linkedin profilinde, geçmişteki oyunculuk deneyimlerinin hepsini bulabilirsiniz. Profile ulaşmak için tıklayın.

Enpara reklamındaki bip anında ne söyleniyor?

Enpara Reklamında Bipleme Sahnesinde Ne Söyleniyor?

Enpara reklamındaki bipleme sahnesinde, oyuncu Deniz Ceylan’ın ne söylediği oldukça merak konusu olmuş. Gerek ekşisözlük platformunda gerekse de reklamın yer aldığı youtube videosundaki yorumlarda, enpara reklamındaki bipli kısımda küfür edildiğine dair yorumlar bile yapılmış. Tabi bu yorumların birçoğu geyik içeriyor. Ama ciddi ciddi küfür edildiğini iddia edenler de yok değil. Hatta malum şikayetvar.com sitesinde küfür içerdiği nedeniyle şikayet bile edilmiş bu reklam. Gerçek ne peki? Açıkçası televizyonda gördüğüm kadarıyla biplenen kısımda, “pabucumun bankası” dediğini düşünüyordum. Reklamın içeriği ile de uyumlu bir kalıptı bu bana göre. Fakat youtube üzerinde yer alan videoyu detaylıca incelediğimde, enpara reklamındaki biplenen bölümde “bam bim bom” denildiğine net şekilde karar verdim. Yani Deniz Ceylan diyor ki;

→ Bu, biiip(bam bim bom) bankası. Belki de sizin bankanız… EFT ve havale masrafı alıyor.

→ Bu, enpara.com; ömür boyu EFT ve havale ücreti almıyor.

→ Alıyoo, almıyoo

→ Yaani, siz bu konuyu bi düşünün isterseniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir