Genel

Alarko Kombi Servis – 444 78 56

Hali hazırda binalarda iki farklı kombi türü kullanılmakta olup bunlar; yoğuşmalı kombiler ve bacalı kombilerdir. Yoğuşmalı kombiler genel itibariyle daha çok tercih edilen kombiler olmasına rağmen henüz yeni olduğu için, toplumun geniş kesimi tarafından bacalı kombiler kullanılır. Fakat hangi tür kombi kullanılırsa kullanılsın muhakkak ki düzenli bakım yaptırılması gerekir.

 

İstanbul Alarko Servis

Her kombinin bakımı o markanın uzman servis çalışanları tarafından yapılmalıdır. Örnek verecek olursak Alarko marka kombinizin bakımı için çağırmanız gereken servis Alarko Servis olmalıdır. İstanbul’da hizmet veren özel Alarko servisine ulaşmak için 444 78 56 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz. Kombi bakımları periyodik olarak yapılmalı ve her sene kışa girmeden kontroller yaptırılmalıdır.

Kombi bakımlarında ilk olarak peteklerin yanma durumu ve sıcak su durumu kontrol edilir. Daha sonra da kombinin su sızdırma durumu kontrol edilir. Kombi bakımlarında mutlaka bakılması gereken noktalardan bir diğer önemli nokta ise tozlanma durumudur. Kombinin içi açılarak tozlanma durumu kontrol edilir. Eğer tozlanma varsa iç kısım komple temizlenir. Her bakımda mutlaka kombinin yanma odasında bulunan brülör temizlenir. Kombi içerisinde bulunan elektrik hatları ve elektrik bağlantıları da aynı şekilde kontrol edilerek güvenliğinden emin olunur. Özellikle bağlantı noktaları iyice incelenmelidir. Kombinin bacasında ki fan da kontrol edilerek iyice temizlenmesi sağlanır. En son kombinin genleşme tankı da kontrol edilir. Bakımdan sonra bar basıncı mutlaka ayarlanarak istenilen aralığa getirilir. Kombinize bakım yaptırırken bunların hepsinin yapıldığına emin olmanızda fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir