Spiker Abi,  YorumluYORUM

Anında Kredi Veren Banka Reklamları (Yav he he)

Tv izlemeyi seven biri olarak haberinden belgeseline, yarışmasından reklamına varana dek her türlü yayını ve programı dikkatle takip ederim. Nitekim kişisel bloğumdaki Spiker Abi kategorisini de bu özelliğime istinaden oluşturmuştum. Bugünkü yazı kontenjanımı da o masum, cana yakın ve her zor anımızda yanımızda biten ve bize destek çıkan(ağır sallamasyon içerir) banka reklamlarına ayırdım.

 

Banka Reklamları

Banka reklamları, kuşkusuz ki tv reklam kuşağı içerisinde en çok gösterimi olan reklamların başında geliyor. Bu durum sektördeki rekabetin boyutlarına ilişkin bilgileri açıkça gösteriyor bize. Düşünün ki her banka biz tüketicilere yardımcı olmak için birbiriyle yarışıyor! Öylesine ünlü isimler kullanılıyor ki banka reklamlarında, sevimlilik had safhalara taşınıyor ve bir anlığına, benim gibi bankaların işlerine geldikleri zamanlarda tüketicinin yanında olduğunu bilenler dahi aldanabiliyor. Halbuki iş icraata geldiğinde reklamlarda anlatıldığı gibi yürümüyor pek işler…

 

Kredi notu

 

Anında Kredi Veriyorlarmış!

Anında kredi veren bankalar, kredi kullanmak isteyenlerin en çok merak edip araştırdığı fakat sonuç aşamasında hüsrana uğratan arayışın ta kendisidir. Nitekim öyle reklamlarda göründüğü gibi yürümüyor işler. Kaldı mı bilmiyorum ama orta direk diye tabir edilen kesimin içinde yer alan bir vatandaş olarak bu zamana dek 8-10 kez banka kredisi kullanmışımdır ve kullanmaya da devam edeceğim(mecbur). Hep derler ya kredi çekerken imzaladığınız kısımları okuyun, dipnotlara dikkat edin falan diye, yok öyle bir şey. Önümüze o kadar çok kağıt, belge yıkıyorlar ki hepsini göz ucuyla dahi incelemeye kalksak üç beş saatten önce çıkamayız bankadan. Kredi çıkar mı çıkmaz mı kaygısıyla girdiğimiz bankada hangimizin aklı bir an evvel krediyi çekmek dışında baş bir şeye düşünebilir ki? En son çektiğim kredinin işlemlerinde, şakır şakır imza attığımı ve 10 dakika boyunca kafamı kaldıramadığımı hatırlıyorum. Hani anında kredi?

Aranızda anında kredi kullanan var mı bilmiyorum ama ben kullanmadım ve kullananı da göremedim henüz. Ha bir de internet ya da sms üzerinden hemen başvur, kredin hazır sloganıyla müşteri çekenler var! Bu da hikaye, neden mi? Yapılan başvuru sadece kredi notu sorgulamaya dayanarak kredi çekebilmeye uygun olup olmadığınızı belirliyor ve düşük kredi notuna sahip değilseniz sizi işlemler için bankaya çağırıyor. Anında ya da hızlı kredi namına herhangi bir şey var mı burada sizce?

Buradan çıkan tek gerçek ne biliyor musunuz, bankalar siz iyi durumda olduğunuzda yanınızdalar ve devasa kâr marjlarını arttırmak adına asla tüketici adına pozitif bir hamleye yeltenmezler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir