Hayatın İçinden,  ÖneriYORUM

Bir Günde Kas Yapma Girişimleri

 

Kaslı bir görünüme sahip olmayı istemeyen erkek pek yoktur sanırım. Baklava görünümlü belirginleşmiş karın kasları, şişirdiğinizde yumruğunuz gibi görünen ön kol(biceps) kasları, dik ve geniş duran omuz kasları… Birçok erkek özellikle bu kas gruplarını çalıştırmak adına ya spor salonlarına kayıt yapar ya da kendi imkanları ile evde spor yapmaya çalışır. Benim dahil olduğum grup ise evde spor yapmak isteyenler…

Emek harcanan her yerde en çok ihtiyaç duyduğumuz yeti olan sabır, kas yapmak için de olmazsa olmaz bir şart olarak karşımıza çıkıyor. Bu sebepledir ki sabırlı olmadığımız müddetçe düzenli bir spor akışı elde edemeyiz. Haliyle hayali kurulan fit görünüm, hayallerde kalmaya devam eder.

 

Kas Yapma Konusunda Gazlayan Videolar

 

Her ne kadar 6 baklavalı karın kası yapmak gibi abartılı bir görünüm arzusunda olmasam da en azından az buçuk kaslı bir karın, dik ve geniş bir omuz ile güçlü kollara sahip olmak isterim. Bunu gerçekleştirmek için üç beş kez evde spor yapma girişimlerinde bulundum fakat her defasında başarısız oldum diyebilirim. Arnold schwarzenegger bodybuilding videosunu izler izlemez gaza gelen ben, evde kas yapmak deyince akla ilk gelen meşhur spor aleti dambıl ile 5 dakika çalışıp kol kaslarımı kontrol ediyorum. Be adam 5 dakika dambıl çalışmayla ilk günden kas mı yapılır! Biz böyleyiz işte… Az emekle çok iş bekliyoruz. Herkesi kendim gibi bilmiyorum ama çoğumuzun da böyle olduğuna eminim.

arnold schwarzenegger bodybuilding

Belki ben arnold schwarzenegger bodybuilding videolarıyla gaza gelip spora başlıyorum ama sizleri de kas yapmak adına şevklendiren durumlar oluşuyordur muhakkak.

Önerim şudur ki sakın pes etmeyin(kendim de dahil). Sabırlı ve düzenli bir spor programı ile evde kas yapmak mümkündür. Eğer ki hangi kasları hangi oranda ne kadar süre ile ve nelere dikkat ederek çalıştırmanız gerektiğini bilmiyorsanız, Youtube üzerinde yer alan fitness uzmanı Hakan DEMİRAY videolarını takip etmenizi şiddetle öneririm. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir