Kimdir-Nedir?,  ÖneriYORUM,  Spiker Abi

Cennetlik Adam; Dr. Nowzaradan

Kafa yapısı ve inanç olarak her ne kadar cennet-cehennem kavramlarına inansam da bu mekânlara kimin gidip gidemeyeceğini belirlemeye çalışan insanlara hep kızmışımdır. Elbette ki belli başlı iş ve davranışlardan ötürü “cennetlik” ifadesini hepimizi kullanıyoruz fakat “cehennemlik” ifadesini kullanmak gerçekten de olur iş değil. Neyse, gene heyheylerim gelmeden konuya gireyim, benim nazarımda cennetlik olan bir tıp bilim insanını konu edineceğim bugün; Dr. Nowzaradan.

Dr. Nowzaradan Kimdir?

Dr. Nowzaradan kimdir diye google üzerinden bir arama yapayım dedim ve karşıma sayısız sonuç çıktı. Yazımda sizlere tanıtacağım bu keyifli, sempatik ve insanlara, insanlığa faydalı ilim adamından bu denli bahsedilmesi beni daha da mutlu etti. Dr. Younan Nowzaradan 1944 yılında İran’da dünyaya gelmiştir. Tıp eğitimini de Tahran Üniversite’sinde tamamlayan ve hastalarınca Dr. Now lakabını alan ünlü tıp adamı, 74 yaşında olmasına rağmen halâ büyük bir heves ve keyifli doktorluk görevini devam ettiriyor. Peki özellikle ülkemizde ne zamandır popüler olmaya başladı bu adam?

Dr. Nowzaradan Ağır Yaşamlar

TLC isimli kanal kimindir, necidir, neyin nesidir bilmiyorum ama hakikaten de mükemmel programlar barındırıyor. O programlardan biri de kuşkusuz ki “Ağır Yaşamlar”. Aşırı kilolu(270 üstü) kişilerin bir yıl sürecek zayıflama yolculuğunu ekrana taşıyan program gerçekten de ibretliği ve azmi aynı anda yaşatıyor. Ağır Yaşamlar programındaki doktor Nowzaradan ise tıbbi yardıma muhtaç bu kişilere zayıflama süreçlerinde önderlik ediyor. Sempatik tavırlarının yanı sıra yeri geldiğinde sert uyarıları ya da motive edici sözleriyle hastalarını zorlu zayıflama sürecine en iyi şekilde hazırlıyor. 12 aylık bir periyodu kapsayan bu süreçte birçok hastanın başarıya ulaştığına ve neredeyse 150 kilonun üzerinde kilo vererek normal bir hayata yelken açtığına şahit oluyoruz. Tabi bu raddeye gelene kadar yaşanan zorlukları hiç kimse unutamaz.

Siz de Ağır Yaşamlar programını izliyor musunuz bilmiyorum ama kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim. Kiloluysanız ya da kilolu olmaya doğru ilerliyorsanız size duvar gibi çarpacak ve sizi harekete geçirip kendinize getirecek, zayıf iseniz de “şükür halime” dedirtecek bir program olacağından şüpheniz olmasın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir