KızıYORUM,  YorumluYORUM

Dolmuş Ücretini Yolu Yarıladıktan Sonra Vermek!

Günlük hayatımızdaki olağan yolculuklarımızı gerçekleştirdiğimiz toplu taşıma araçları o kadar farklı ve ilginç olaylara sahne olur ki yazmaya başlasak bitiremeyiz sanırım. Hem şoför tarafında hem de yolcu tarafında ilginç profillerle her daim karşılaşılır. Ben de size davranışını ilginç bulduğum bir yolcu tipinden bahsedeceğim.

Eğer ki ilk duraktan binmiyorsanız boş yer bulma ihtimaliniz düşüktür dolmuşlarda… Haliyle dolmuşa biner binmez iyi bir köşe bucağa atarsınız kendinizi. Misal ben toplu taşıma araçlarına(nakit para verilen) binmeden önce dolmuş ücretini hazır ederim elimde veya cebimde. Biner binmez de şoföre uzatıp bi köşeye sabitlerim kendimi. Peki ya bayanlar? Bana hiç kızmasınlar, bu durumu öyle uzun süre analiz ettim ki 10 bayandan en az 7-8 tanesi parasını hiç hazır etmez. Çanta omzunda bir şekilde öööyle bekler durakta dolmuşun gelmesini… Ya arkadaş dolmuş ücretini hazırlasana, neyi bekliyorsun! Ama yoook, illa dolmuşa binecek ve o kalabalık içinde dakikalarca çantasını karıştıracak ve cüzdanını bulacak, sonra da cüzdanın bütün gözlerini karıştırıp bozuk para arayacak. Bunu bir de İstanbul gibi bir yerde yapıyorsa dolmuş şoförünün dikiz aynasına bakarak; “abla sen nereden binmiştin” sorusuna maruz kalacak. Demek ki böyle daha keyifli oluyor yolculuk!

Değerli hanımefendiler, eğer ki bu yazımı okuduysanız lütfen bundan sonra dolmuşa binmeden evvel paranızı hazır edin. Daha makul bir davranış olacaktır bu, bana da kızmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir