Genel,  Kimdir-Nedir?

En İyi Anime Karakterleri

Japon OsamiTezuka, batılı animasyonculardan etkilenerek kendi kültürlerine ait olan çizgi romanları animasyon yapmış ve filme uyarlamıştır. OsamiTezuka animasyona yönelirken iki sebeple hareket etmiştir. Birincisi normal film çekecek kadar batılılar gibi bütçesi yoktur. İkincisi animasyon ona karakter zenginliği vermiştir. Klasik filmlerde sadece Japonlar oynayabilirken animasyonlar hayal ürünü çizgi karakterlere hayat verilmiştir. Japonlar tarafından ilk animasyonlar beğenilmiş ve zamanla Osami’nin sanatı normal animasyondan ayrılarak Japonlara özel bir kültür haline gelmiştir. Japonlar tarafından yapılan animasyonlara anime denilmektedir ve en iyi animasyon filmleri arasında birçok anime bulunmaktadır.

 

Anime Çeşitleri

Animeler çekilirken her konudan yaralanabilir. Aşkı, kavgayı ya da sosyal bir problemi konu alabilir. Animeler hitap ettikleri kesime göre ayrıma tabidirler. Genç kızlara hitap eden animeler Shoujo, erkek çocuklara hitap edenler ise Shounen ismini almaktadır. Romantizm teması yüksek olan animeler Josei olarak bilinir. Bir de mecha türü vardır ki bunlarda robotların hayatı anlatılır. En iyi animeler dövüş, büyü, aşk konularını işleyenler arasında olmaktadır.

 

En İyi Anime Karakterleri

Hangi türde ve konuda yapılmış olursa olsun animeler için en önemli husus karakterlerdir. Büyü yapan, kavga yeteneği yüksek, olağan üstü yeteneklerle dolu karakterlerin yanında bazen de kırılgan ve aşık karakterler bulunmaktadır. Karakterler genelde çatışma içindedir. Karakterlerin fiziki yapıları Japon görünümü ile farklıdır. Kısa boy yerine uzun boy, çekik göz yerine büyük göz teması vardır. Karakterler renkli görünüme sahiptir. Animeler bir bütün halinde akıllarda yer ederken, en iyi anime karakterler de popüler olmaktadır. LightYagami, DraculeMihawk, San ve YunoGasai ölümsüz anime karakterlerindendir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir