Gel de GICIK olma

Gıcık Eden Şeyler… Seri-2

Merhaba ziyaretçilerim, gıcık olduğumuz şeyler o kadar çok ki sayfalara sığmaz değil mi? Peki yaşadığımız bu gıcıklıklar “yahu sen de her şeye kıl oluyorsun” denecek derecede hafif mi, hiç de öyle değil. Buyrun…

 

Gereksiz Sollama Alışkanlıkları

 

Trafikte hepiniz de denk gelmişsinizdir. Öyle sürücüler var ki sanırsınız arabada “kalp krizi vakalı bir hasta” taşıyor. Sollama yapmak için öylesine mücadele ediyorlar ki “lanet olsun” diyerek yol veriyor diğer sürücüler. Peki işin sonunda ne oluyor biliyor musunuz? Sadece iki araç öne geçmiş şekilde yola devam ediyor bu sollama delileri! Geride ise gerçekleşmemiş fakat gerçekleşmesi çok olası bir kaza geçmişi bırakıyor.

 

Trafik Işıkları ile Korna Arasındaki Müthiş Senkronizasyon(eş zamanlılık)

 

Bir trafik vakası daha… Aslında suçlu trafik değil, trafiği oluşturan baş aktörlerde.  Yine çokça denk geldiğiniz bir olaydan bahsedeceğim. Trafik ışıkları kırmızı rengi gösterdiğinde ayaklar gazdan çekilir ve yeşilin yanması beklenir dimi… Bazı sürücüler ise beklemekten fazlasını yapıyor. En ön sıra haricinde bekleyen araçların şoförleri(birçoğu) yeşil yanar yanmaz aynı anda kornaya basmaya başlıyor. Sanırsınız ki trafik lambasındaki sinyalizasyon sistemi araçlara da yüklenmiş ve yeşilin yanması ile korna sistemi aynı anda harekete geçiyor. Yahu arkadaş, elbette ki yeşil yanınca bir an önce harekete geçmek ve trafiği rahatlatmak lazım ama en hafifi 1 ton civarı olan bir trafik unsurundan bahsediyoruz. Sinek gibi bir anda hareket etmesi ve kaçması mümkün değil ki! Hiç olmazsa 1 saniyecik müsaade edin. Sanki öndekiler yeşil ışığa değil de sizin bastığınız kornanın sesine göre hareket edecek. El insafff! Anlayışşş, nezaket ve sabırrr.

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir