Gel de GICIK olma

Gıcık Eden Şeyler… Seri-5

Herkese merhaba, sizlerle görüşmeyeli yine çok miktarda gıcık eden şeyler birikti… Lafı fazla da uzatmadan gıcık eden şeyler yazı dizisinin beşinci bölümünü kaleme alalım.

5 liralık hassas sipariş

Yemek alışkanlıklarımız giderek değişiyor değil mi? Evde daha az yemek yapıyoruz. Acıkınca da en yakındaki dürümcüye atıyoruz kendimizi… Ne de olsa 5 liraya bir döner vs. yiyip masrafsız şekilde karnımızı doyuruyoruz. Beni gıcık eden olay da bundan sonra başlıyor. Hepi topu 5 lira verdiğimiz bir dürüm için kimileri öyle hizmet istiyor ki, sipariş alan kişinin çıldırmaması mümkün değil. Abartısız bir dürüm siparişi vereyim size;

abi ben bi dürüm alacam, yeşilliği bol olsun, soğan az olsun, ketçap ve mayonez de olsun ama mayonezi bol olursa sevinirim. abi bide lavaş ince olsun mümkünse

Böyle bir sipariş olabilir mi ya, sanki dürümcünün işleri kesat gidiyor da bir sana çalışacak. El insaf arkadaş, verdiğin 5 lira para… Bu nasıl bir hizmet talebi!

CNN Türk Spor Bülteni…

Spora önem veren bir ülkemiyiz sizce, bence pek de öyle değil. CNN Türk’ü bilirsiniz, sürekli haber yayını yapan tv kanallarımızdan biri… Son günlerde dikkatimi çeken birşey oldu. Haber bülteni, spor bülteni, hava durumu ve ekonomi bülteni şeklinde giden yayın akışlarında, spor bülteni için o kadar az zaman ayırıyorlar ki saniyeler sürüyor sadece spor haberleri. Hatta hani o spor haberleri jeneriği var ya, o bile spor haberleri ile ilgili verilen bilgiden daha uzun sürüyor. E yuhh artık. İki maç sonucunu ekrana yansıtmak demek spor haberlerini vermek anlamına mı geliyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir