Spiker Abi,  YorumluYORUM

Güzel Spikerden Sert İsyan!

Bu sabah, her gün olduğu gibi günün ilk haber akışına göz atmak üzere CNN Türk tv kanalını açtım. Açıkçası, ekranların en güzel spikerlerinden biri olan ve zaman zaman kişisel isyanını da bazı haberlere katıp sunum yapan Gülay ÖZDEM’den; dünden kalan ve bugüne yansıyan haberlerin sentezini izleyerek güne başlamak iyi oluyor. Nitekim bu vesileyle dünyadan haberimiz var diyebiliyoruz en azından!

Dün sabah ki bültende, yine bir kadın cinayeti haberini izleyicilere aktarmak zorunda kalan Gülay ÖZDEM, tavır olarak oldukça sert ama içerik olarak da bir o kadar haklı bir tepkide bulundu; bu ülkede kadın olacağınıza taş olun daha iyi! Hadi çıksın da biri haksız bir isyan desin! Kadınların gerçekten de zorlu yaşam koşulları ile mücadele ettiği bir ülkede yaşıyoruz. Kadına yönelik şiddeti bir türlü durduramıyoruz. Peki neden? En temel neden şu ki kadını insandan saymıyoruz, adam yerine koymuyoruz. İşin garip tarafı da bu kafada olanları kadınsız bir yaşam alanına koy, 3 gün içinde küflenmeye başlarlar. Bunları da bir erkek olarak yazdığımı bilin haaa! Çünkü ben de isyan ediyorum bu duruma. Ya arkadaş, mini etek giyen kıza tekme atmak nedir, laf atıp yüz alamadığın kıza iftira atmak nedir, çocuğunu taşıyan kadını dövmek nedir, boşanmak isteyen kadına şiddet uygulamak(gururuna tüküreyim senin) nedir, boşandıktan sonra konuşmak için çağırıp sonra kurşun yağdırmak nedir… Nedir biliyor musunuz, HAYVANLIKTIR.

Gelelim Gülay ÖZDEM’in isyanına… Gülay hanım, bu durum emin olun ki düzelmez. Siz oradan biz de buradan isyan etmeye devam ederiz. Ha bir de yukarıdaki saydıklarımızı yapanlar da kahramanlıklarıyla övünür!

6 Yorum

 • cesurgezgin

  Merhabalar sitenizi wmaraci üzerinde bugünkü blog yazım kısmında gördüm ve tıklayarak size destek olmak istedim. Sanırım siteniz
  henüz yeni. Ama içeriklerinize göz gezdirdiğimde çoğu özgün ve size ait yazılar. İyi yerlere geleceğinizi düşünüyorum. Bu arada
  sitenizi takibe aldım.

  • admin

   Merhabalar, öncelikle hoş geldiniz bloguma. Açıkçası yeni bir site değil, 4. yılında. Fakat tin tin ilerliyoruz 🙂 Destek için çok teşekkür ederim.

 • Her Şeyi Blogluyorum

  Sadece spiker sert tavır alsa ne olacak? En azından tepki veren biri var diyoruz. Asıl mesele, toplumunun bu tür durumlarda tepkisini ortaya koyması, adaletin de yerinde karar vererek caydırıcı olması. Yoksa….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir