Hakkımda

 

Uydukafa, evreni izler; gördüklerini yaşam ekranına aktarır. Kişisel blog hikayemi bu sloganla başlatmak istedim ben de…

 

Peki Neden Uydukafa?

 

Kişisel Blog açma konusunda girişimlere başlamadan önce çok düşündüm. Öyle ki anlattığım konuların çıkış noktasını ifade eden bir isim bulmalıydım bloguma… Hayatın her noktasından konuları gerek olduğu gibi gerekse de kendi penceremden bakarak yansıtacağım için bloguma Uydukafa ismini verdim. Yani bir tv uydusu nasıl ki uzaydan gelen sinyalleri görüntü olarak ekranlara yansıtıyorsa ben de yaşadığımız dünya üzerindeki sinyalleri kalemime yansıtıp yazıya dökeceğim.

 

Blogumda Neleri Konu Edineceğim?

 

Sloganımda da belirttiğim gibi hayatın ta kendisini izleyip karşılaştığım, karşılaştığımız, karşılaşacağımız olumlu-olumsuz konuları işlemeye çalışacağım blogumda… Özellikle belirtmem gerekir ki yazacağım yazılarda fayda ekseninden ayrılmamaya özen göstereceğim. Yani yazılarımın temelinde bir mesaj yer alacaktır. En azından buna özen göstereceğimi bilmenizi isterim. Bunların yanı sıra kendimi nispeten bilgi sahibi hissettiğim konularda da paylaşımlar yapacağım. Kısaca eleştiri olacak, uyarı olacak, bilgilendirme olacak, bilinçlendirme olacak…

 

Ben Kimim?

 

Kim olduğumu kısaca anlatacağım bu bölümü en son belirtmek istedim çünkü kim olduğumdan ziyade ne yaptığımın önemli olduğunu düşünüyorum. Umarım bu cümlemin hakkını vererek şahsiyetimle değil de yazılarımla aklınızda yer edinebilirim.

86 yılında doğan biri olarak hayallerinde 20 şeritli otobanda hareket eden, gerçekte ise tek şeritli bir yolda seyreden araba gibiyim. Yani büyük hayallerimin yaşam şartlarında küçülmüş gerçekliğiyle buluştuğu noktadayım. Yazmaya olan hevesimin okumaya olan ilgisizliğimle aynı oranda olduğunu söyleyebilirim. Kişisel özelliklerim arasında en belirgini sabırlı oluşumdur. Bunun dışında araştırmayı seven ve bildiğini paylaşmaktan keyif alan biriyim.

Çok iyi yetiştiğimi ve yetiştirildiğimi düşündüğüm bir okul hayatım olmakla birlikte bazı öğretmenlerimin sırtımdan vurması neticesinde çok kez takdir-teşekkür belgelerinin direğinden dönmüşümdür ve bu hep ukte kalmıştır içimde… En sonunda ise İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat bölümü mezunu olarak lisans öğrenimimi tamamladım.