Nasıl Yapılır?

Kadınlar İçin Pratik Mutfak Sırları

İster çalışan olsun ister ev hanımı… Kadınlarımızın birçoğu zamanlarının önemli kısmını mutfakta geçiriyor. Eşlerin her ikisi çalışıyor olsa dahi erkeğin mutfağa fazla uğramadığı bir toplum olduğumuz aşikar. E bu durumun kadınların genetiğine dahi işlendiğini(ailesi tarafından) varsayarsak onlar adına iş başa düşüyor demek yanlış olmaz pek. O halde kadınların mutfaktaki işlerini kolaylaştıracak birkaç pratik öneriyi paylaşıp bu yükü azaltmaya çalışalım.

 

Pratik Mutfak Önerileri

Pratik mutfak önerileri, başta çalışan kadınlar olmak üzere birçoğumuz için işleri kolaylaştırıcı etkiye sahiptir. Bu önerilere bazen yemeğin hazırlık aşamasında, bazen yapım aşamasında kimi zaman da diğer mutfak işlerinde ihtiyaç duyarız. İşimize en çok yarayacak mutfak önerilerini sıralayalım hemen…

 

Mutfak Temizliği İçin Öneriler

Yemeğin hazırlandığı ve pişirildiği yer olması nedeniyle temizlik açısından en hassas olunması gereken yerdir mutfak… Misal mutfak tezgahının temizliği… Üzerinde yemek hazırlıklarını yaptığımız mutfak tezgahını temizlerken çok dikkat etmeliyiz. Mermerin çizilmemesi için özen göstermeli ve temizlik esnasında mermerle kimyasal tepkimeye girebilecek temizleyicilerin kullanımına dikkat etmeliyiz. Bu konuda http://www.kadinso.com/mutfak-mermeri-nasil-silinir/ linkinde yer alan yazıda tüm detaylar aktarılmış. Bir diğer önerimiz de çok şikayet ettiğimiz geçmeyen balık kokusu… Özellikle elimizden çıkmayan balık kokusu için ellerimizi kabartma tozu ile yıkayabiliriz. Biraz su eşliğinde dört yemek kaşığı kabartma tozunu karıştırıp bu karışımla ellerimizi yıkadığımızda, durulama sonrası balık kokusunun elimizden çıktığını göreceksiniz.

Yemek Hazırlığı Aşamasında Öneriler

Yemek hazırlarken bazı püf noktaları bilmek; yemeğin lezzeti, hijyeni ve zaman tasarrufu açısından oldukça önem arz ediyor. Mesela salata yaparken kullanacağımız yeşilliklerin temizlenmesi… Raflardan alınan yeşil sebzelerin zararlı bakteri, virüs vb. organizmalar içermesi olasıdır. Bu nedenle yeşil sebzelerin temizliğine çok önem verilmelidir. Yeşilliklerin temizliğinde en büyük yardımcımız sirkeli sudur. Sirkeli su ile yeşil sebzeleri nasıl temizleyebileceğimizi http://www.kadinso.com/yesil-sebzelerin-temizlenmesi/ bağlantısını tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Tüm bunlar dışında başta pratik mutfak fikirleri olmak üzere çeşitli bilgiler bulabileceğiniz, güzellik ve bakım önerilerine ulaşabileceğiniz ve daha faydalı birçok bilgi edinebileceğiniz adres;

→ http://www.kadinso.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir