Hayatın İçinden

Kedi veya Köpek Besliyor Musunuz?

Her ne kadar evde beslediğim bir kedim veya köpeğim olmasa da onları gerçekten de çok sevdiğimi dile getirmekten alıkoyamıyorum kendimi. Hele ki bir kedi veya köpek yavrusu gördüğümde, bir anda 32 dişimi herkes görüyor, çünkü çok mutlu oluyorum onları gördüğümde. Tüm bunları alt alta koyduğumda kedi veya köpek besleyenlere, daha geniş anlamda hayvanları sevenlere büyük bir saygı duyuyorum. Nitekim mamasıydı, vitaminiydi, sağlık kontrolleriydi derken sanıldığı gibi basit olmayan meşakkatli, emek ve sorumluluk isteyen bir süreç içeriyor hayvanların bakımı.  

Çok Çeşitli Kedi ve Köpek Maması Üretiliyor

Belki biz insanlar kadar çeşitli değil besin kaynakları ama yine de günümüzde çok sayıda kedi maması ve köpek maması çeşidi mevcut. Sulu(ıslak) mamalar, kuru mamalar, yavru kedi-köpek mamaları, protein yoğunluklu mamalar, bitkisel içerikli mamalar bunlardan bazılarıdır. Fakat yoğunluklu olarak kuru mamalar tercih edilmektedir. Kedi ve köpek maması, içeriği itibariyle raf ömrü kısa olan besinlerdir. Dolayısıyla kedi ve köpek besleyenlerin hazır mama alırken üretim ve tüketim tarihlerine dikkat etmesi gerekir.  

Kedi ve Köpeklere Özel Vitamin ve İlaçlar da Var!

Onları da aileden biri olarak görüyoruz değil mi? Onlarla oynuyoruz, gülüyoruz, eğleniyoruz, geziyoruz. Özetle onlarla dolu dolu vakit geçirebiliyoruz. Dolayısıyla onların sağlıklı olması bizim için çok önemli. Bu bağlamda kedi ve köpeklere yönelik birçok vitamin ve ilaç üretimi yapılmaktadır. Peki kedi, köpek vitaminleri ve ilaçları ne işe yarıyor? Bilhassa vitaminler, kedi ve köpeklerin sağlıklı gelişmesine direkt katkı sağlamaya yöneliktir. Kedi vitamini de köpek vitamini de benzer işlevlere sahip olup; kas ve kemik gelişimine, eklemleri güçlendirmeye, deri ve tüy gelişimine, bağışıklık sistemini güçlendirmeye ve özellikle yavru kedi köpeklerin enerji ve güç kazanmasına olanak sağlar.  

Kedi ve köpek vitaminleri

Peki Onlar için Üretilmiş Aksesuarlara Ne Demeli?

Kediler ve köpekler doğal halleriyle zaten çok tatlılarken eğlenceli aksesuarları ile daha sevimli hale geliyorlar. Birbirinden farklı kedi köpek aksesuarları mevcut. İsim künyelerinden kıyafetlere, oyuncaklardan mama kaplarına varana dek yüzlerce çeşit kedi köpek aksesuarları üretiliyor. Yine kişisel bakımları için kedi ve köpeklere özel tarak, fırça ve şampuanlar da imal ediliyor. Peki bunları nereden temin edebiliriz? Online ticaretin gelişmesiyle birlikte her şey bir tık uzağımızda! Artık birçok ürünü internetten sipariş ederek kapımıza kadar gelmesini sağlayabiliyoruz. Kedi ve köpek maması, vitaminleri, ilaçları ve aksesuarları gibi ihtiyaçlarımızı da internet üzerinden satış yapan ilgili sitelerden sağlayabiliriz. Bu konuda dikkatli olmamız gereken en önemli konu; alışveriş yapacağımız sitenin güvenilir, ürün çeşitliği fazla ve kolay iletişim kurulabilen bir yapıda olması gerektiğidir. Örneğin https://www.petbesinleri.com.tr/ sitesinde 300’den fazla sayıda kedi ve köpek maması çeşidi mevcut. Yine kedi ve köpeklerinizin sağlığını desteklemek için çeşitli alanlara yönelik geliştirilmiş kedi ve köpek vitaminleri de kolayca sipariş edilebiliyor. Unutmayın, onlar bizim ailemizin bir parçası ise sorumluluğumuz çok yüksek. Bu nedenle kedi ve köpek bakımı konusunda çok hassas olmalıyız, onların ihtiyaçlarını her daim karşılamalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir