Kimdir-Nedir?

Kişisel Blog Nasıl Olmalı?

Kişisel blog bireysel duygu ve düşüncelerinizle karşı tarafa aktarılan yazı topluluğudur. Sizde kişisel blog sayfaları hakkında bilgi edinmek istiyorsanız okumaya devam edebilirsiniz.

 

Kişisel Bloglarda Konu Nasıl Olmalıdır?

Kişisel blog siteleri diğer bloglardan daha farklı bir yapıya sahiptir. En büyük fark ise kişisel bloglar birçok konuda paylaşım yapabiliyorken bir sağlık blogu sadece sağlık konusunda paylaşım yapabilir. Kişisel bloglarda herhangi bir kısıtlama veya kısıtlı konu yoktur. Aynı anda birçok konuda fikir paylaşabilir. Bu kişisel blog kullanıcılarına kalmış bir şeydir. Tek konu hakkında yoğunlaşıp bunun üzerinden konu paylaşanlar da mevcuttur.

Kişisel Bloglar

Kişisel Bloglar Neye Dikkat Etmeli?

-Kişisel blogların tamamen özgün ve doğal olması gerekmektedir. 2. ve 3. şahıslar konu yaratmamalı tamamen kişisel blog sahibi kendi fikirlerini, bilgilerini yazıya dökmelidir.
-Okuyucuyla samimiyet elzemdir, fakat fazla ileriye gidip laubali olunmamalı.
-Konuya hakim değilseniz ve yazıyı toparlayamıyorsanız, o yazıyı bitirmemelisiniz.
-Yazılan konuların okuyucunun aklında kalması gerekmektedir. Bu nedenle kontrollü ve etkili yazılar yazılmalı.
-Kişisel blog sahiplerinin amacı para kazanmak olmamalı.
-Daha çok ilgili alanınızla alakalı yazılar yazmanız etkili olacaktır.
-Tema seçimi farklı olmalı, çok kullanılan temalardan oluşmamalı bu şekilde okuyucunun aklında kalır.
-Kişisel düşünce ve bilgileriniz ön planda olmalı.
-Okuyucularınız isterse bir konu hakkında eleştiri de bulunabilir. Bu nedenle size ulaşabilmeliler, iletişim bilgileriniz yer almalıdır.
-Kendinizi tanıttığınız bir hakkımda yazısı mutlaka olmalıdır.

 

Önerilerimiz

Günümüz hayatı tamamen teknolojiyle ilerlediği için elbet bir konu sizi parlatan bir döneme girmenize sebep olacaktır. Bu sebeple hitiniz yok diye üzülmeyin ve pes etmeyin ve yazmaya özenle devam edin. Sabırlı olun ve kontrolü elden bırakmayın.

Okuyucularınızla samimi bir ortam yaratmak istiyorsanız yaşadığınız bazı olayları onlara anlatarak ilgilerini çekebilirsiniz. Okuyucu yazarın hayatını her zaman merak etmiştir.

Örneğin somut bilgileri araştırabilirsiniz. Vize istemeyen ülkeler başlıklı bir yazınız varsa eksik verdiğiniz bilgileri araştırarak tamamlayabilirsiniz.

Uzun yazılar ile ziyaretçiyi yormamak için eğlenceli şeyler yapmalısınız. Schengen vizesi nasıl alınır konusunda olduğu gibi yazılarınızın arasına konuyla alakalı fotoğraflar ekleyebilirsiniz.

Kaliteli kişisel blog sayfalarından biri olan https://www.alicankosedag.com.tr ‘yi siz de inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir