Hayatın İçinden

Korsan Tv Kanallarında Yeşilçam Filmleri

 

Yeşilçam filmlerinin delisi biriyimdir ben… Bunu çevremdekiler de çok iyi bilir ve eminim ki blogumu takip ettikçe sizler de bunun farkına varacaksınız. Başta rahmetli Kemal SUNAL olmak üzere Cüneyt ARKIN’dan Şener ŞEN’e varana dek birçok Yeşilçam emektârı büyük üstadın filmlerini yüzlerce kez izlemişimdir ve izlemeye de devam ediyorum hala… Peki bu üstadların filmlerini hangi kanallarda izliyorum… Show Tv mi, Atv mi, Kanal D mi… Elbette hiçbirisinde değil. Ne yazık ki kalitesiz dizi sektörümüzün kalitesiz yapımlarının yayıncılığını üstlenen bu kanallarda, her biri yaşamdan gerçek kareleri yansıtan Yeşilçam filmleri, yılda bir kez bile gösterilmiyor.

 

Korsan ve Yerel Kanallarda Yeşilçam Filmleri

 

Yazımın şu an ki satırlarını kaleme alırken ertesi gün olmuştu. Hani dün size, meşhur kanallarda Yeşilçam filmlerine rastlamadığımı söylemiştim ya, bugün sabah 7 gibi kahvaltı yaparken tv kanallarını dolaştığımda, Show Tv’de bir filme denk geldim. Sabahın körü de olsa çok şaşırmıştım! Açıkçası bir dizinin tekrar bölümünü beklerdim… Peki akşam yemeğini yiyip koltuğuma uzandığımda bu meşhur kanalların hangisinde bir Kemal SUNAL ya da Cüneyt ARKIN filmi izleyebileceğim?

Her ne kadar abuk sabuk reklamlarla donatılmış olsalar da yayınladıkları Yeşilçam filmleri ile korsan tv kanallarının ben dahil olmak üzere sağlam bir takipçi kitlesi kazandığı kesin. Peki bu korsan tv kanallarında sadece Yeşilçam filmleri mi var? Cevabım hayır olacak ki o ünlü tv kanallarında bile rastlayamadığımız birçok yabancı film ve belgeselleri bu kanallarda keyifle izliyorum. Gerçi sesin birkaç saniye geriden gelmesi ve görüntü kalitesinin düşüklüğü gibi sorunlar var bu kanallarda ama gene de değiyor.

Son olarak akşam 20:00-23:30 saatleri arasına ambargo koyan dizi manyaklığının sona ereceği günleri sabırsızlıkla bekliyorum. Her ne kadar kaçak/korsan yayınlar olsa da her ne kadar aldatıcı/yanıltıcı reklamlar ile donatılmış olsa da bu kanalları izlemeye devam edeceğim çünkü alternatif yok. Ayrıca RTÜK üyelerinin de korsan kanallarla olan mücadelenin yanı sıra dizi sektöründeki çılgınlığa da el atmasını istiyorum. Nitekim tv kanallarındaki yayın akışları dizi çöplüğüne dönmüş durumda. Seyir zevkimizin içine edilmesin artık…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir