Aman Dikkat,  Ekonomi

Kredi Çıkartma Telefon Dolandırıcılığı

Merhaba değerli ziyaretçilerim, haberleri takip ediyor musunuz bilmiyorum ama medyaya yansıyan bir haberi de konu edinerek hem bilgilendirici hem de uyarıcı mahiyette bir yazı kaleme almak istiyorum bugün. Kredi çıkartma telefon dolandırıcılığı…

 

Kredi Çıkartma Bahanesiyle Telefon Dolandırıcılığı

Habertürk adlı internet sitesinin haberine göre, “Kredi Pro” ismiyle kurulan bir çağrı merkezi, özellikle düşük kredi notu nedeniyle kredi çekemeyen kişilere ulaşarak “bankadan kredi çıkartma” vaadiyle yaklaşık 5 bin kişiyi dolandırmış. Böyle bir şey nasıl olur ya, demeyin. Nitekim ekonomik şartların giderek zorlaşması ve bireylerin borç ödemekte zorlanması nedeniyle kredi notları düşüyor. Bunun sonucunda da kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar bulmak zorlaşıyor. Bunu fırsat bilen ve kredi çıkartma telefon dolandırıcılığı yöntemini uygulayarak mağdurların elindeki üç beş kuruşa da göz diken dolandırıcılar, zor durumdaki vatandaşları kolaylıkla kandırabiliyor. Peki düşük kredi notu nedeniyle bankalardan kredi çekemeyenler için bu tarz platformlar vasıtasıyla kredi çıkartmak mümkün mü?

 

Kredi Notu Düşükken Kredi Çıkartma Mümkün mü?

Kredi notu düşük olup bankalardan kredi çekemeyenlere kredi çıkartılır” sloganıyla hareket eden birçok website görebilirsiniz internet sayfalarında. Hepsinin de ortak noktası bankalardan kredi çekemeyenlere hitap etmeleri ve yüksek faiz ve komisyon oranlarıyla kredi sağlamaları. İçlerinde gerçekten de makûl olan firmalar ya da kurumlar var mı bilmiyorum ama araştırabildiğim kadarıyla bu şekilde kredi çekeni de kredi çekip memnun olanını da görmedim. Nitekim bu tarz sitelere girildiğinde gönderilen yorumlara bakarsanız, herkesin kredi çekmek için yorum üstüne yorum attığını fakat olumlu-olumsuz bir şekilde herhangi bir dönüşe rastlanmadığını görebilirsiniz. Zaten bu tarz komisyonla kredi çekme işlerinden fayda geleceğini düşünmek pek de mantık değil. Nitekim hem yüksek faizle hem de komisyonla kredi veriyorlar ya kredi çıkartma işlemi yapıyorlar.

 

Peki Nasıl Kredi Çekilebilir?

Açıkçası kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar bulmak pek kolay değil. Bu aşamada vatandaşların yapması gereken en doğru hareket, kredi notu yükseltme yöntemlerini uygulayarak mevcut kredi notunu arttırmaktır. Bu sayede kanunsuz ya da yetkisiz kredi veren veya kredi çıkarttığını iddia eden sitelere bulaşmadan, yükselttiğiniz kredi notunuz ile bankalardan kredi çekebilirsiniz.

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir