KızıYORUM,  YorumluYORUM

Onlar Sizi Asla Yalnız Bırakmazlar!

 

Onlar sizi asla yalnız bırakmazlar…

Haftanın her günü her saati sizi ararlar…

Size o kadar düşkünlerdir ki aramakla kalmayıp mesaj da atarlar her gün…

Bazı günler sevdiklerinizden bile daha çok mesaj atarlar veya ararlar…

Ayrıca çok yüzsüzdürler… Hakaret de etseniz, kötü söz de söyleseniz para etmez…

Size asla küsmezler, kötü sözlerinize içerlenmezler; aramaya devam ederler…

Bazen teklifte bulunurlar size, kabul etmezseniz eğer “neden amaa” diye sıkıştırırlar sizi…

 

Kimlerden mi bahsediyorum, elbette ki BANKA ARAMALARI‘ndan

Bugün gündemime, rahatsızlık boyutuna ulaşan banka aramalarını almak istedim. Sizleri bilmiyorum ama beni delicesine arıyorlar. Birçok banka ile kredi kartı, kredi vb. nedenlerle bir şekilde ilişkim oldu ve olmaya da devam ediyor bazılarıyla. Arayan banka sayısı çok olunca doğal olarak gün içindeki banka aramaları da çok sayıda oluyor. Meşgule versen bir dert, açıp konuşsan bir dert… Hele bir de benim gibi biriyseniz telefonu açtıktan sonra kötü söz de diyemiyorsunuz. Kendimi çoğu zaman karşı taraftaki çağrı merkezi hizmetleri görevlisinin yerine koyuyorum. Sonuçta onlar da bizden biri ve amirden gelen direktifler sonucunda tonla kötü laf yeseler de polyanna gibi davranmak durumundalar. Haliyle bu durum, onlara karşı sert davranmamı engelliyor.

Peki banka aramalarına karşı ben nasıl önlem alıyorum? Genelde telefonları açıyorum ve müsait olmadığımı, akşam 6’dan sonra aramalarını söylüyorum. Böyle yapınca en azından akşam 6’ya kadar aramıyorlar ve kafam rahat oluyor. Akşam da eve vardığımda teli sessize alıyorum zaten. Arayıp dursunlar istedikleri kadar…

Ekonomik hayatımızda işlevsel bir konumu olan bankaların ve bankacılık sisteminin karşıtı biri değilim ama bu arama olaylarını rahatsız edici boyuttan uzaklaştırmalarını şart görüyorum. Eğer ki sizler de banka aramaları mağdurlarındansanız, konu altından yorumlarınızı iletebilirsiniz.

 

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir