Aman Dikkat,  Spiker Abi

Tüm Hastalıklar Tarihe Karışıyor!

Hayattan tek beklentimiz olmasa da ilk beklentimiz nedir, elbette ki sağlık. Öyle ki sağlığımız sıhhatimiz yerinde değilse dünya malına sahip olsak dahi umrumuzda olmaz. Hiç karnınız ağrırken canınızın tatlı çektiği oldu mu ya da başınız ağrırken hadi bi pikniğe gidelim diyebilir misiniz? İşte sağlık böyle bir şey ki Allah sağlıktan ayırmasın, devasız dert vermesin. Peki bu cümlelerin gidişatı hangi konuya bağlanacak derseniz hemen açıklayayım; tüm hastalıklar tarihe karışıyor!

 

Artık Doktor’a Gitmenize Gerek Yok…

Bir nevi öyle diyorlar ama siz gene de hastalık, rahatsızlık vb. durumlarda doktora görünmeyi ihmal etmeyin. Madem öyle neden doktora gitmenize gerek yok dediniz, diyenler olabilir. Bunu ben değil, LİMON-SARIMSAK-MAYDONOZ kürü satanlar diyor. Şimdi anladınız olayı değil mi?

Blogumu az çok takip edebiliyorsanız Yeşilçam(sinema) hayranı biri olduğumu ve başta Kemal Sunal, Cüneyt Arkın olmak üzere birçok ustanın filmlerini bininci tekrarı olsa dahi izleyen biri olduğumu bilirsiniz. E bu filmleri de popüler kanallar da bulmak pek mümkün değil. Dolayısıyla haftalık hatta günlük isim değiştiren korsan tv kanallarının yolunu tutuyorum. Bu kanalların en büyük gelir kapısı ise kuşkusuz ki bitkisel, cinsel ürün satışı reklamları. Cinsel ürün satışına dönük reklamları, başka bir yazıya meze olmak üzere şimdilik bir kenara bırakalım ve sonu olmayan kampanyalı bitkisel ürün satışı reklamlarına geçelim.

Limon-Sarımsak-Maydonoz Kürü Reklamları

Evet, eminim ki sizler de duydunuz bu üçlüyü; limon-sarımsak-maydonoz. Korsan tv kanallarında dolaşan ve kapsül haline getirilmiş bu karışım öyle mucizeviymiş ki; baş ağrısı, diş ağrısı, ayak ağrısı, karın ağrısı, verem, kanser, romatizma, cinsel rahatsızlıklar, grip, diyabet ve daha aklınıza gelecek her türlü hastalığa iyi geliyormuş. Yani bir açıdan diyorlar ki, niye doktora gidiyorsunuz, alın bir Limon-Sarımsak-Maydonoz kürü tüm hastalıklarınızdan kurtulun. Ha bu arada sağlık alanında çalışmalar yürüten bilim dünyasına ve bilim çalışanlarına da bir mesaj yolluyorlar; boşuna kendinizi yormayın yeni ilaçlar için, tüm hastalıkları tarihe karıştıran ilacı bulduk biz. Böyle bir saçmalık olabilir mi? Evet, bahse konu limon, sarımsak maydonoz kürünün bilhassa kalp-damar rahatsızlıklarına iyi geldiğini dile getiren sağlık uzmanları mevcut fakat bunu her şeye iyi geliyormuş gibi sunmak, tam anlamıyla bir istismarcılıktır. Ek olarak bu ve benzer kürlerin daha ziyade taze olarak tüketilmesi önerilmektedir.

Özellikle yaşlı insanlarımızı hedef alan ve ismini zikretmek istemediğim şarkıcı-türkücü adı altındaki kişileri de reklama alet edip aldatıcılığı katmerleyen, farklı kanal ve programlarda sarımsak, limon ve maydonoz kürünün faydalarına değinen sağlık uzmanlarının görüntülerini kendi reklamlarına montajlayarak yanıltıcı davranan bu tarz reklamlara anında müdahale etmek elbette ki benim görevim değil. Ama birilerinin görevi olmalı! Hem bu tarz reklamlarda boy gösterenlere hem de bu reklamların yayında kalmasına müsaade edenlere cidden şaşırıyorum. Umarım ki ayrı ayrı çok sevdiğimiz limon, sarımsak ve maydonozdan daha fazla tiksindirmezler bizi ve bu işe bir çözüm bulurlar.

Not: İlla da faydalı olduğunu/olacağını düşünüyorsanız en yakınınızdaki eczaneye danışarak bilgi alabilir ve daha güvenli şekilde bu ürünleri alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir