Aman Dikkat,  Hayatın İçinden

Türk Telekom OYUN KULÜP Aboneliği!

 

Talep yok…

Onay yok…

Sözleşme yok…

Ama 20 lirayı amiyane bir tabirle ayak üstü geçirdiler. Neyden mi bahsediyorum; bu sabah telefonuma gelen aşağıdaki mesaja bi bakın!

 

oyun kulup aboneliği

 

Para kazanmanın zor olduğu ülkemde, güne 20 TL zararla başlamak çok da hoş olmasa gerek. Nitekim benim şalterler(şartelin doğru yazılışı) attı. Bir hışımla Türk Telekom müşteri hizmetlerini aradım ve bir yetkiliye bağlandım. Konuşma metnimiz şu şekilde gerçekleşti;

Ben: Merhabalar, telefonuma 3033’ten “oyun kulüp aboneliği” adı altında bir mesaj geldi. Gerçekten de böyle bir abonelik mi başlatıldı? Benim herhangi bir abonelik talebim de girişimim de olmadı. Olayın aslı astarı nedir?

Yetkili: Kontrol ediyorum efendim. Evet, hattınıza oyun kulüp aboneliği tanımlanmış efendim. İptalini sağlıyorum, onaylıyor musunuz?

(Dipnot: Direkt iptal olayına girdiklerine göre kendileri de durumun farkında fakat böylesine haksız bir gelir getirici faaliyetten rahatsız olmadıkları kesin!)

Ben: Peki benim herhangi bir onayım ya da talebim olmadan nasıl böyle bir abonelik başlatılıyor?

Yetkili: Efendim bu tarz durumlar genellikle reklamlara tıklama gibi durumlar sonucu oluşuyor. O sebeple bu tarz durumlara dikkat etmek gerekir. Ek olarak hattınızdaki oyun, eğlence vb. servislerin kullanımına da dikkat edilmesi gerekiyor.

Ben: Peki iptal işlemine rağmen hattıma oyun kulup aboneliği başlangıcı nedeniyle bir ücret yansıyacak mı?

Yetkili: Kontrol ediyorum efendim… Hattına 14 liralık bir ücret yansıyacak, daha detaylı bilgiyi faturanız oluşturulduğunda görebilirsiniz.

 Sonuç; 15-20 tl fazladan fatura borcu ödeyeceğim. Herhangi bir yere itiraz edecek miyim şu an bilmiyorum ama en azından tüketici hakem heyetine danışacağım. Operatörlerin bu kadar başıboş şekilde hareket etmesi ve bizleri sömürmesi gerçekten de vahim. 100 bin kişiye bu şekilde abonelik başlatılsa ve hepsinin de bu durumu hemen fark edip direk iptal işlemi yaptırdığını varsaysak bile, 100.000×20=2 milyon lira haybeden gelir(bize yapılan fena gider!) birilerine akacak.

Ek olarak Türk Telekom’a da diyeceklerimi içimde kendi kendime söylüyorum!

15 Yorum

 • MAĞDUR

  Aynısını bende yaşadım geldiği gibi iptal oyun yazdım iptal edildi ama 20 lira alındı sonra ayın sonu tekrardan 2 gün sonra yenilenecektir dedi tekrar iptal ettim o ay faturam 20 tl yerine 60 tl geldi aradım müşteri hizmetlerini aktif bi hizmetiniz bulunmuyor dedi başka bişey demedi milleti sömürüyorlar !!

 • Muhammet köse

  Aynı şey benim basima 2 gün önce geldi aynı konuşmayı yapıp Dedim Ki bu faturayı ödemem ben o naylamadim bise dedim itiraz ediyorum dedim ve itiraz dilekçesi doldurdu ve 2 gün sonra fatura dan geri düştüler 20 tlyi itiraz edin arkadaşlar incelensin.

 • Ahmet Çelik

  Arkadaşlar BTK’ ya online başvuru yapın ertesi gün paranız iade edilir. Hakkınızı arayin.Bu dolandırıcılığa izin vermeyelim

 • Mustafa

  Arkadaşlar bu durum benim de başıma geldi aynen söylenildiği gibi oldu. Ben mobil ödemeyi kapattırdım tamamiyle.

  • admin

   Ne olur ne olmaz TÜRK TELEKOM müşteri hizmetlerini arayıp sorun. Şahsen abonelik iptalini bu şekilde sağladım ben. Ama ilk 20 liralık kesintiye engel olamadım.

 • Mesrure

  Az önce benim başıma geldi. Böyle bir başvuru olmadı. Mesajda yazan teli aradığımda ise şu an bilgilere ulaşamıyorum dediler. Napayım

  • admin

   Maalesef ki yapılacak tek şey tüketici hakem heyetine başvurmak. Türk Telekom u arayıp bahse konu aboneliği de iptal ettirin. Gerçi iptal ettirseniz de ilk ay kesintisi olan 20 tl faturaya yansıyor.

 • mağdur

  benimde aynısı başıma geldi. müşteri hizmetleri umursamıyor bile. hattımı vodafoneye taşıyorum tüketici hakem heyetine başvursak kazanırmıyız?

  • admin

   Uğraşabilecek gücü ve vakti olan varsa uğraşsın kesinlikle. Böyle saçma bir şekilde tam tamına 20 lira kesilir mi ya? Soygunculuk bu!

   • MAĞDUR

    Müşteri hizmetleri ilgilenmedi. Sonrasında BTK, BİMER ve son olarak Tüketici Hakem Heyetine başvurdum. Benim gibi mağdur olan arkadaşlar bu işin peşini bırakmayın. Sonuna kadar mücadelenizi devam ettirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir