Hayatın İçinden,  YorumluYORUM

Tuvalet 1,5 Lira Olmuş Haberiniz Var Mı?

Herkese içten bir merrrrhabaaaa diyerek yazıya başlamak istiyorum. Nitekim bir süredir yine yoktum piyasada… Yazacak konunun yokluğundan değil de çokluğundan yazamıyorum inanın… Neyse uzatmayalım dimi…Başlıktan da anlaşılacağı üzere muzdarip olduğum, eleştiri bombardımanına tuttuğum hatta içimden çok kötü sözler sarf ederek de tepki koyduğum bir olaydan bahsedeceğim size bugün.

Yolculuk hikayeleri ile ilgili daha önceki yazılarımı okuduysanız otobüsle yolculuk yapmayı sevdiğimi bilirsiniz. Geçtiğimiz haftalarda yine bir uzun yolda otobüs yolculuğu içinde bulmuştum kendimi ve Ankara’ya gitmiştim. Birkaç günlük işim vardı ve işlerimi tamamladıktan sonra dönüş yolculuğu için AŞTİ(Ankara Şehirlerarası Otobüs Terminali)’ye gidip internet üzerinden aldığım otobüs biletinin saatini beklemeye koyulmuştum. Otobüsün hareket saati 18.00 idi ve 3 saat erken gelmiştim otogara(vakit geçer dedim aklım sıra). Bu üç saatlik süre içerisinde sinir katsayımı arttıran şey neymiş bakalım;

Hareket saatine kısa bir süre kala lavabo ihtiyacı için tuvaletler kısmına gitmiştim. Tahsilatın yapıldığı para basan ofis! camındaki “WC 1,5 TL” yazısıyla karşılaşınca aynı bu videodaki gibi tepki verdim Yahu arkadaş bir poğaça alırsın veya bir gömlek alırsın ve fiyatı geçen seneye göre yükseldiğinde karşındaki sana; abi girdiler zamlandı, un fiyatı arttı veya kumaş zamlandı diyerek savunma yapabilir. Peki bu tuvalet işletmecisinin hangi girdisi zamlandı acep? Bunun yaptığı iş direkt bize girdi, başka bir açıklaması yok bunun. El insaf yahu… 1 lira neyinize yetmiyor. Bir de görebildiğim her yerde wc ücreti 1 lira iken AŞTİ tuvaletlerinin özelliği ne?

Son olarak devlet yetkililerini buradan sesleniyorum; köprü yerine umumi abdesthane yapın, hem daha çok hem de daha hızlı gelir elde edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir