Aman Dikkat,  Spiker Abi

Var Mısın Yok Musun Değişik Versiyon!

Merhaba değerli ziyaretçilerim, bugün sizlere ne yazayım diye düşünürken yata yata para kazanabileceğiniz bir tv yarışma programı tanıtma kararı verdim. Yarışmanın adı; Bil Kazan!

Bilmiyorum siz bu bahsettiğim Bil Kazan yarışmasına denk geldiniz mi hiç ama ben her akşam karşılaşıyorum! Öyle bonkör bir yarışma ki bu o meşhuuuur kanallardaki yarışmalarda bile bu denli para dağıtılmıyor. “Allah Allah nasıl bir yarışmaymış bu ya” diye merak edenler için hemen anlatmaya başlayayım. Var Mısın Yok Musun adlı yarışmayı bilmeyeniniz çok azdır sanırım. Aynı bu yarışmadaki gibi ekranın sağ ve sol kısmına, 500 TL ile 10.000 TL arasında para şeritleri eklenmiş Bil Kazan yarışmasında… Ama Var Mısın Yok Musun yarışmasından farklı olarak Bil Kazan yarışmasında hisler değil genel kültür birikimi kazandırıyor! Telefonla bağlanıp sorulan sorulara doğru cevap verenler, ekrandaki para miktarlarını simgeleyen zarflardan birini seçiyor. Tabi Var Mısın Yok Musun yarışmasındaki meşhur Hamdi Bey tarzı birini de adapte etmişler yarışmaya. Rejiden gelen bir haberle zarf açılmadan önce bir para teklifi sunulup yarışmacının bu teklifi kabul etmesi bekleniyor.

Peki yarışmacılara ne tür genel kültür! soruları soruluyor, bir de bunu konuşalım. Binlerce lira para dağıtılan bu yarışmada öylesine zor sorular soruluyor ki bahse konu büyük paraları saatlerce kazanan olmuyor. Telefonla yayına bağlanan izleyiciler bir türlü doğru cevabı bulamıyor. Yukarıdaki resimde de gördüğünüz üzere işte o zor sorulardan bir tanesi;

*Leblebisi ile ünlü olan ilimiz hangisidir?

Siz de bilemediniz dimi! İşte böyle zor sorular soruyorlar ve binlerce lira dağıtıyorlar. Eğer ki leblebisi ile meşhur olan ili bilecek kadar bilgili iseniz hemen katılın bu yarışmaya!

yav he he***Binlerce lira dağıtılıyormuş(Yav he he)

-Meşhur kanallar bile bu kadar para ödülü dağıtmıyor.

***Leblebisi ile meşhur il nedir diyorsunuz ama arayan adamlar saatlerce doğru cevabı bulamıyor(Yav he he)

-Hadi diyelim ki soru zor, google’dan da mı bakamıyorsunuz cevaba!

=ŞAHSİ TAVSİYEM=

Buralardan para kazanacağım diye sakın arama yapmayın, olan her aramanızda sizden kesilen 15-20 liralık operatör arama ücretlendirmesiyle size olur!!!

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir