Ekonomi,  Nasıl Yapılır?

Website Açarak Para Kazanmak Mümkün Mü?

Ekonomik şartlar zorlaştıkça ek gelir elde etmeye yönelik arayışlar da doğal olarak artıyor. Nitekim google aramalarına baktığımızda ek gelir, ek iş, internetten para kazanma vb. konuların giderek daha yoğunlaştığını görüyoruz. Peki internet üzerinden ek iş, ek gelir elde edilebilir mi, internetten para kazanmak gerçekten mümkün mü? Bugünkü yazımızda internetten para kazanma yöntemlerinden biri olan website açarak para kazanma konusuna değineceğiz.

 

Website Açarak Para Kazanma

Website açarak para kazanma sanıldığı kadar kolay olmasa da abartıldığı kadar zor da değildir. İnternet sitesi ya da blog açarak para kazanma konusundaki temel nokta, hangi düzeyde bir gelir elde etmeyi hedeflediğimizdir. Kimisine göre aylık 500 liralık gelir, gelirden sayılmazken; kimisine göre de aylık 250 liralık kazanç işini olabildiğince görecektir. Peki tüm bu gelirleri elde edebilmek için website açmaya nereden ve nasıl başlamalıyız?

 

Website ya da blog açma konusunda internet üzerinde çeşitli hazır kurulumlar mevcuttur. Yani tabir-i caizse suya sabuna dokunmadan sizin adınıza bir internet sitesi açılabilmekte. Fakat böyle bir sistemle internet sahibi olmak, süt sağmayı bilmeden inek sahibi olmak gibi bir şeydir. Bu sebeple bahse konu hazır kurulumlar yerine, işin fırını olan webmaster forumlarına üye olarak hem daha uygun maliyetlerle website sahibi olabilir hem de işin en önemli kısmı olan website açma, yönetme vb. konularda detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Şu anda eni iyi yerli webmaster forumuna örnek olarak R10 ve WM aracı platformlarını sayabiliriz.

 

Website Açarak Nasıl Para Kazanabiliriz?

Website açarak para kazanmanın mümkün olduğunu belirttik. Peki websitemizi açtıktan sonra para kazanma süreci nasıl oluyor, hangi şekillerde website üzerinden para kazanmaya başlayabiliriz? Öncelikle website ile para kazanma yöntemlerini sıralayalım;

→Google reklam ağı olan Adsense reklamları ile para kazanma

→Diğer reklam firmaları ile para kazanma

→Özel reklam satarak para kazanma

→Tanıtım yazısı satışı yaparak para kazanma

→Link satışı yaparak para kazanma

Yukarıda isimlerini verdiğim köklü webmaster forumlarına üye olup website açarak para kazanma yöntemleri konusunda çok daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Zaten birçok küçük ve orta çaptaki webmaster(website yöneticisi), tanıtım yazısı ve link satışı yaparak websiteleri üzerinden para kazanmaktadır ve bu satışları da webmaster forumları aracılığıyla yapmaktadır.

Gelelim website açarak para kazanmanın zorluk ya da kolaylık durumuna… Öncelikle şunu belirtelim ki website açarak hemen para kazanmak mümkün değil. Yani en azından 3 aylık bir süre geçmesi lazım ki siteniz belli bir düzene otursun. Bu süreç içerisinde yapılacak en doğru şey, düzenli bir şekilde websitemize içerik(yazı, makale, video gibi) eklemektir. Sonrasında ise siteniz ziyaretçi almaya ve websitenize ait analiz değerleri olumlu anlamda yükselmeye başladıkça bahse konu gelir kalemlerini değerlendirmeye başlarsınız.

Bir sonraki yazımızda, website açarak para kazanma konusunu daha derinlemesine inceleyeceğiz. Hangi alanda website açılmalı, hangi tür sitelerle daha kolay ve hızlı gelir elde edilebilir sorularını cevaplandırmaya çalışacağız, şimdilik hoşçakalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir