Hayatın İçinden,  KızıYORUM

Yıl 2016… Hala Sinyal Yok!

Uydukafa‘dan yine bir yolculuk hikayesi ve yine kıllanılacak bir durum…

Otobüs yolculuğunu ne kadar çok sevdiğimi ve bu uzun yolculuklarda yaşadığım çeşitli yolculuk maceralarımı blogumda paylaşacağımı daha önce de söylemiştim… Bu hikayelerin kimisi eğlenceli olurken kimisi de insanı gıcık eden bir hâl alabiliyor. Bugün kaleme alacağım yazı ise ikinci türden olacak, yani insanı çileden çıkaran türden…

Yıl 2016… Artık Mercedes O 303, O 403 tarzı otobüsler yok… Adeta uçak konforunda Travegolar, Setralar, Neoplanlar ile seyahat ediyoruz. Sarsıntı yok, koltuklar geniş, güvenlik yüksek… Peki otobüslerdeki koltuk arkası tv’lerde sinyal niye hala yok? Hadi dağın taşın içinden geçerken koltuk arkası tv’lerdeki “No Signal!” uyarısını göz ardı ettik diyelim, peki şehir merkezlerinde dahi bu uyarıyı gördüğümüzde nasıl uyuz olmayalım! Günümüz teknolojisinde bu problemin aşılmasının çok da zor olmadığını düşünüyorum ama müşteri memnuniyetini en az önemseyen ülkelerden biri olduğumuz için çok da yadırgamamak lazım değil mi… Madem ki koltuk arkası tv’lerde canlı tv yayınlarını keyifle izletecek bir teknolojiniz yok, bari yayına bağlı olmayan 3-5 tane sabit film yükleyin ki otobüs yolculuğu daha keyifli geçsin.

Ülkemizdeki uçak seyahatleri, eskiye oranla daha alınabilir(maddi açıdan) bilet fiyatlarının da etkisiyle daha çok tercih edilmeye başlandı. Doğal olarak bundan en çok zarar görenler otobüs firmaları oldu. Lakin sektörün yaşadığı kârlılık sorunlarını verdiği hizmete yansıtan otobüs firmalarının hangi mantalite ile kazanç elde etmeyi beklediklerini anlayamıyorum.

Buradan otobüs firmalarına sesleniyorum; en azından koltuk arkası tv‘lerinizin bakımınızı tam yaptırın. Koltuk arkası tv’lere bolca film ve müzik yükleyin. Bunun dışında bu tv’lerde muhakkak ki usb girişi olsun. Nitekim uzun otobüs yolculuklarında yolcuların en çok ihtiyaç duyduğu şey, telefonlarını şarj edebilme olanağıdır. Usb girişi olmayıp yolcuların telefonlarını şarj edebilmesini imkan tanımayan bir koltuk arkası tv ile otobüs seferi düzenleyen firma, eşini aldatan bir koca gibidir; yolcu tarafından affedilme ihtimali çok düşüktür!

Bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir