Aman Dikkat,  Ekonomi

Ziraat Bankası Kartsız Para Çekme-Buna Dikkat!

Merhaba değerli takipçilerim, bugün sizlere günlük hayatta işinize yarayacak bir bilgilendirme yapacağım. Nitekim konuyla ilgili internet üzerinde belirgin bir haber yapılmamış ve bahse konu bilginin eksikliği nedeniyle olay başımdan geçmiştir. Ziraat Bankası kartsız para çekme il ilgili mevzu neymiş bakalım.

Geçtiğimiz günlerde ziraat bankası hesabımda yer alan parayı çekmek için ATM’ye gitmiştim. Nitekim banka hesabım olsa da banka kartım yoktu. Ziraat bankası kartsız para çekme yolları illa ki vardır diyerek internet üzerinden araştırma yapmıştım. Bankanın kendi sitesi de dahil olmak üzere ATM’den kartsız para çekme konulu sayısız yazı çıkmıştı karşıma. Ziraat Bankası’nın bizzat kendi sitesinde yer alan http://www.ziraat.com.tr/tr/diger/SikcaSorulanSorular/Pages/ATM.aspx linkindeki “ATM’den nasıl kartsız para çekme işlemi yapabilirim?” bölümünü tıklayıp, ATM’den sms ile para çekme yöntemini okumuştum. Fakat ATM’nin karşısına geçip kartsız para çekme işlemine başladığımda, şöyle bir hatayla karşılaştım; telefonunuz banka sisteminde kayıtlı değil”

 

Ziraat Bankası Sms ile Para Çekme Artık Yapılmıyor!

 

Cep telefonumun banka kayıtlarında güncel bir şekilde yer aldığını bilmeme rağmen Ziraat Bankası müşteri hizmetleri servisini aradım ve durumu sordum. Meğer ki Ziraat Bankası sms ile kartsız para çekme işlemi kaldırılmış! Özet geçecek olursak; Ziraat Bankası ATM’lerinden sms ile kartsız para çekme işlemi artık yapılmamaktadır.

Konuyla ilgili olarak Ziraat Bankası’nı da buradan uyarmak isterim; web adresinizde, yürürlükte olmayan bir işleme dair yer alan bilgiyi, yani sms ile kartsız para çekme konulu yazınızı lütfen güncelleyin. Nitekim birçok banka müşterisi için yanıltıcı işlemlere neden olmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir